Sbírej toner

Jak to u nás chodí

   Můžeš se zúčastnit nějaké akce, které u nás pořádáme my např. Víkendovka a nebo Workcamp viz. KALENDÁŘ AKCÍ.

   Pokud jste skupina kamarádů a chtěli byste strávit víkend spolu a zároveň udělat něco užitečného, tak my vám nabízíme prostor :o) Pokud nám přijedete pomoci, tak my vám přispějeme na stravu a ubytování. 

   Pokud bys rád pomohl, ale nechceš se vázat na celý víkend tak  se můžeš zúčastnit pouze pracovní části víkendovky. Ozvi se, a já Ti sdělím, kdy a kde bude sraz. Většina akcí se koná v blízkém okolí Liberce a Jablonce nad Nisou. Akce jsou určeny pro osoby starší 17 let.
 

Víkendovky

    Víkendovky probíhají od pátku do neděle, pátek příjezdový a seznamovací, sobota pracovní, neděle výletní. Konají se blízko místa práce. Můžeš si na nich aktivně odpočinout, pokochat se krásami Jizerek, nadýchat se čerstvého vzduchu a zaposlouchat se do zvuků přírody. Ať jsi kdekoliv, budeš s bandou stejně naladěných lidí.

   Někdy bývá víkendovka tématická, to znamená, že si budeme věnovat převážně jednomu tématu a nebo něco tvořit. Tento program je uzpůsoben pro všechny věkové skupiny, Ale se samozřejmě se ho účastnit nemusíš. Neváhej a přijeď!


 

Workcampy

   Ve spolupráci s organizací INEX-SDA nám přijíždí pomáhat dobrovolníci z celého světa. Pro ně jsou určeny právě workcampy, které trvají zhruba 14-21 dní.

   Přes den pracujeme v terénu, kde je právě potřeba a nevynecháme ani pomoc místním sousedům. Po večerech podnikáme výlety do blízkého okolí, hrajeme hry a vyměňujeme si zkušenosti i recepty z různých koutů planety. O víkendech mají dobrovolníci prostor pro vlastní program, nebo mohou využít příležitosti seznámit se více se zdejším krajem a vydat se s námi na naučné exkurze po prastarých stezkách Jizerských hor či za utajenými krásami Českého ráje.

   Účastníci tohoto programu mají možnost vyzkoušet si náročnou práci v terénu a zároveň se seznámit s rozmanitostí kultur ostatních národností.

Workcamp je také skvělou příležitostí poznat sám sebe.

Work Camp je prostě výzva.