Sbírej toner

Zvadlo na jarní víkendovku
FALKENBURKSKÉ LAGUNY
2. - 4. května 2014
 
Po roce se vracíme zpátky a tentokrát budeme sázet chráněné druhy mokřadních rostlin. Chceme tak dále rozvíjet mokřad tak, aby přinášel radost všem jeho obyvatelům. 
 
 

Plánovaný sraz: 
   V pátek 2. 5. 2014 v 19:00 v prostorách ubytovny TJ Tatran v Jablonném v Podještědí. Ubytovna se nachází cca 10 min chůze (600m) od vlakové zastávky v Jablonném, mapku i s místem práce přikládám níže. Kdyby někdo plánoval dorazit dříve, dejte mi to, prosím, vědět.
 

Kde budeme pracovat? 
   Znovu se chystáme do Falkenburkského mokřadu, který najdete také na mapce, v blízkosti obce. Celý mokřad obnovuje Čmelák ve spolupráci se zdejšími občany, kteří nám snad přijdou také pomoci.  Nyní je naším úkolem obohacení zdejší květeny o chráněné druhy rostlin (jako například kosatec sibiřský či ďáblík bahenní), na jejichž výsadbu jsme dostali výjimku Krajského úřadu v Liberci.  Pokud bychom byli s touto prací příliš rychle hotovi, budeme vytrhávat orobinec, a tím dáme možnost k zabydlení i méně průbojným druhům rostlin, a tak zde rozvineme druhovou rozmanitost. 

Program po práci? 
   Odpočinek, povídání, stolní hry a pohoda… Saunování je vyzkoušené a velmi příjemné zpestření, které nabízí ubytovna. Jablonné a jeho okolí přímo vyzývá k výletování.

Ubytování a strava? 
   TJ Tatran disponuje nejnutnějším pro ubytování. Obec Jablonné v Podještědí je malebným městečkem, které se může pochlubit spoustou hezkých památek. Vařit si budeme jako vždy společně z českých potravin a výrobků s označením KlasA a BIO.

Co s sebou nezapomenout? 
   Přezůvky, holiny (v mokřadu už bývá opravdu mokro), jídlo na páteční večer, nějakou karetní či stolní hru (kterou uvezeš), zbytek výbavy je jen na tvém uvážení.
 
 
 
Pro dotaz nebo přihlášení se na akci, kontaktujte: 
 
 
 
    
 
Tento projekt finančně podpořila Nadace Partnerství a Nestlé.