Sbírej toner

Zvadlo na Letní víkendovku

 

TAM ZA VODOU V RÁKOSÍ…
9. - 11. 8. 2013
 
Na jaře jsme v Jablonném v Podještědí vysázeli spousty mokřadních rostlin. Je na čase podívat se, jak se jim daří, a dále rozvíjet mokřad tak, aby přinášel radost všem jeho obyvatelům. 
 
 

Plánovaný sraz: 
   V pátek 9. 8. 2013 v 19:00 v prostorách ubytovny TJ Tatran v Jablonném v Podještědí. Ubytovna se nachází cca 10 min chůze (600m) od vlakové zastávky v Jablonném, mapku i s místem práce přikládám níže. Kdyby někdo plánoval dorazit dříve, dejte mi to, prosím, vědět.
 

Kde budeme pracovat? 
   Znovu se chystáme do Falkenburkského mokřadu, který najdete také na mapce, v blízkosti obce. Celý mokřad obnovuje Čmelák ve spolupráci se zdejšími občany, kteří nám snad přijdou také pomoci. Nyní je naším úkolem ruční posečení přilehlých luk a rákosin. Pravidelným sečením dáme šanci dalším mokřadním a lučním rostlinám, aby se zde zabydlely, a tím zde rozvineme druhovou rozmanitost. Že jste nikdy nedrželi kosu v ruce? O důvod více s námi vyrazit! Léty prověření kosiči nás rádi proškolí v této činnosti - no a pro všechny případy s sebou bereme vybavenou lékárničku. :o)

Program po práci? 
   Odpočinek, povídání, stolní hry a pohoda… Saunování je vyzkoušené a velmi příjemné zpestření, které nabízí ubytovna. Jablonné a jeho okolí přímo vyzývá k výletování, na nějaký se vydáme v neděli. Kam, to se nechte překvapit! :o)

Ubytování a strava? 
   TJ Tatran disponuje nejnutnějším pro ubytování. Obec Jablonné v Podještědí je malebným městečkem, které se může pochlubit spoustou hezkých památek. Vařit si budeme jako vždy společně z českých potravin a výrobků s označením KlasA a BIO.

Co s sebou nezapomenout? 
   Přezůvky, holiny (v mokřadu už bývá opravdu mokro), jídlo na páteční večer, nějakou karetní či stolní hru (kterou uvezeš), zbytek výbavy je jen na tvém uvážení.
 
Vzhledem k náročnosti uspořádání takové akce, vybíráme účastnický poplatek 100,-.
 
 
    
 
Tento projekt finančně podpořila Nadace Partnerství a Nestlé.